Sikerült találnom egy leírást angolul, ahol leírják pontosan, hogy hogyan kell csinálni, és miért lehet feszültség csökkentést végrehajtani. A lényeg. A processzor gyártók, jelen esetben az intel processzorait különböző tűrésű feszültséggel gyártják, mert nem tudják beszabályozni a gyártás során, de hogy ebből ne legyen probléma, és minden processzor ugyanazzal a névleges teljesítménnyel működjön, ezért egy megbízható feszültséget állítanak be, amely minden adott típusú legyártott processzor számára tökéletes. Ezért minden processzornak adható kisebb feszültség, amely a következő előnyökkel jár. Hátrány nincs! nem csökken a processzor sebessége.
- kisebb fogyasztás
- hosszabb akkumulátor idő
- kisebb processzor hőmérséklet
- hosszabb laptop élettartam.
Két program van a piacon, de sajnos az egyik sem friss, szóval néha trükközni kell.
RMclock v2.35 leírás a használatról.
CrystalCpuId leírás a használatról.
A leírások angolul vannak. Az Rmclock-nak kell file, ami le is tölthető, hogy 64 bites w7-en is menjen. Talán az Rmclock egyszerűbb, mert a crystalcpuid-nak külön kis szoftvert kell alkalmazni, hogy elinduljon a géppel automatikusan.
Mondanom se kell Mindenki saját felelősségre használja a szoftvereket.
update.
Az egyik hozzászólásban külföldi olvasónk javasolt még programot, amelyek közül a ThrottleStop-ot néztem meg, és ígéretesnek tűnik, mert naprakész, nincs gondja a 64bites win7-el, és az összes olyan probléma, amit csak kisebb hackkel lehetett megoldani a fenti kép programban itt gyönyörűen működik.